Serkan Can Zengin Kimdir?

Serkan Can Zengin Kimdir ?

  • Eğitimci ve İŞ insanı olan Serkan Can Zengin, 1985 yılında Eskişehir’de doğmuştur. İlkokul ortaokul ve liseyi Eskişehir’de tamamladıktan sonra 2001 – 2005 yıllarında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Bölümünden mezun olmuştur. Bitirme tezi Turgut Özal’ın bürokrasi ve siyasi hayatı üzerine yapmıştır. 2013-2015 Yıllarında ise Atılım Üniversitesinde İşletme bölümü üzerine yüksek lisansını tamamlamıştır.
  • Eğitim hayatından hemen sonra profesyonel iş yaşamına atılan Zengin şehrinin ileri gelen ve en önemli  eğitim kurumlarında Kurucu temsilciliği görevini yürütmüş ve kurucusu olduğu şirketlerde medya sektöründe de oldukça önemli yer almaktadır.

Serkan Can Zengin‘in Görevleri:
Çağfen Koleji ;
Serkan Can Zengin 2010 dan beri Kurucu Temsilciliği ve 2012 den beri General Manager görevlerinde yer almaktadır.(12 yıl 3 ay )

Çağfenliler derneği ;
Serkan Can Zengin 2016 yılından beri Çağfen kolejlerinde okumuş ve mezun olmuş onlarca kişinin bir araya geldiği bir toplulukta Kurucu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

ESGİAD ;
Eskişehir genç işadamları derneği ,  Eskişehir’in en önemli iş adamlarının derneği olan ESGİAD 2007 yılından beri aktif olarak hizmet vermektedir.2011 ve 2016 yılları arasında ESGİAD Başkanlığı ve 2016-2019 yılları arasında ise ESGİAD Yüksek İstişare Konsey Başkanlığı görevini yapmıştır.İş hayatındaki başarısını sivil toplum kurumlarına da taşıyan Serkan Can Zengin etkin olarak 5 yıl boyunca önemli çalışmalara imzasını atmıştır. (8 yıl 4 ay)

ETO (Eskişehir Ticaret Odası ) ;
Serkan Can Zengin Nisan 2018 tarihinden itibaren Eskişehir Ticaret Odası Meclis Üyeliği görevini başarıyla yürütmektedir.

Eskişehirspor ;
Serkan Can Zengin Eskişehirspor’da da 2015-2016 arasında Medya ve Basın İlişkilerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.

TÜGİK  Yüksek İstişare Konseyi;
2014-2017 yılları arasında ülkemizin ekonomi tabanlı en büyük iş adamı örgütlerinden olan bünyesinde 7 federasyon ve 67 derneğin bulunduğu TÜİK Yüksek İstişare Konseyinde Genel Sekreter pozisyonunda etkin ve önemli rol aldıktan sonra 2017-2019 yılları arasında Yüksek İstişare Konseyi Üyeliği yapmıştır. (5 yıl 4 ay)

Anaçağ Anaokulları ve Anaçağ TV ;
Haziran 2017 de Serkan Can Zengin’in Kuruculuğunu yaptığı Anaçağ Anaokulları eğitime kapılarını açmıştır. Aynı zamanda Anaçağ Anaokulları ile aynı isimde olan, Eylül 2020 de yine Serkan Can Zengin ‘in kuruculuğunda açılmış ve hala devam etmekte olan Anaçağ TV , eğitimde fırsat eşitliğini yaratmak ,çocukların güvenli internet kullanması, kaliteli eğitim alması ve dikkatli zaman geçirmesi gerektiğine inanan ve bu doğrultuda her öğrencinin hayatına dokunabilmek için ücretsiz olarak açılmış pedagojik eğitim kanalıdır. Anaçağ TV, farklı alanlarda ( Matematik, Fen ve Doğa , bilim , Sanat vb. ) ve farklı dillerde (İngilizce Fransızca) dersler ve etkinlikler yer almaktadır.

Follow Magazin ;
Ocak 2013 te Serkan Can Zengin tarafından açılmış olan Fallow Magazin , Eskişehir magazin ve cemiyet hayatını takip eden iyi magazin dergisinin kurucu ortağıdır.

TÜGİAD;
Türkiye’ deki ilk ulusal ve tek uluslararası genç iş adamları derneği olan TÜGİAD, genç iş insanlarının ortak hedeflerini geliştirerek kamuoyunda genç iş insanlarının sesi olmak için 1986 yılında kurulmuştur. Serkan Can Zengin, Şubat 2021 tarihinde TÜGİAD Sicil Disiplin Kurulu Üyesi olarak görevini yürütmeye başlamıştır. Ocak 2022 tarihinden itibaren ise TÜGİAD Eskişehir Kurucu Başkanı olarak hala çalışmalarına devam etmektedir.

AIESEC Danışmanlar Kurulu ;
Üniversite öğrencileri ve üniversite mezunları için sosyal sorumluluk ve profesyonel staj imkanları sunan, şirketler ve sivil toplum kuruluşlarını farklı ülkelerdeki genç yetenekler ile buluşturan dünyanın en büyük gençlik organizasyonunda AIESEC Danışmanlar Kurulu Üyesi olan Serkan Can Zengin 2015 yılından beri özellikle Eskişehir ve bölge ekonomisinin gelişmesi konusunda toplumsal duyarlılık yaratmasıyla başarılı bir şekilde bu görevine halen devam etmektedir.

Anadolu Üniversitesi ;
Serkan Can Zengin öğretim görevlisi bir arkadaşının vesilesiyle başladığı öğretim elemanlığına öğrencilerinde artan yoğun istekleri üzerine her sene Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesinde Öğretim Elemanı olarak Kurumsallaşma ve Yaşam Biçimi Girişimcilik derslerini vermektedir. (2017 den beri)

TEV (Türk Eğitim Vakfı ) ;
Ülkenin geleceğinde rol oynayacak, başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan daha çok öğrenciye ulaşabilmek için TEV Yürütme Kurulu Üyeliği görevini 2021’den beri üstlenmiştir.

  • Aktif iş ve sosyal yaşamından fırsat bulabildikçe Türkiye’nin çeşitli bölge ve üniversitelerinden aldığı davetlerle (herhangi bir maddi gelir kazanmadan) okullara gidip söyleyişiler yapmakta olan ve bunu bir öğrenciye bile dokunarak katkı sağlamak amacıyla yapmakta olan Zengin, bu söyleyişlerin / konferansların içeriğinin Harvard Üniversitesinin yapmış olduğu bir araştırma üzerine ( bir çocuğun gelecek hayatında başarılı olması için edinmesi gerek 7 tane soyut beceriyi tanımlamışlardır, bu tanımlanan soyut becerilerin hayata entegrasyonunu ve somutlaştırılması kapsamında) olduğunu belirtmiştir. Günde ortalama 5 saat uyuduğundan bahseden Zengin; eğer bir şeyi istersek bunun için zamanı iyi planlayabileceğimizden, süreçte durmak veya devam etmek kararının bizim elimizde olduğunu belirtmiştir.
  • Eskişehir’deki meclis üyelerini, muhtarları ve STK başkanlarını çeşitli proje ve platformlarda bir araya getirerek birçok projelerde bulunmuştur. (Canlı Caddeler Projesi ve Eskişehir Borsaya Açılıyor Projesi)
  • Okumanın güzel ve dinlendirici olduğunu belirten Zengin ‘ 100 sayfalık bir kitabın 100 sayfası değil de içindeki bir cümle bile hayatınıza size bir şey katıyorsa bu da bir faydadır.’ Sözleriyle aslında kitaplar hakkında en ufak eylemi bile faydalı bulduğunu belirtmiştir . Sadece kişisel gelişim ve politik kitapları değil, kitapların her türlüsü faydalı bulduğunu sadece bunun zevkinize, tercihinize ve iş planınıza göre değişeceğinden söz etmiştir. Zengin ayrıca her gün bir makale okuduğunu da sözlerine eklemiştir.


KAYNAKLAR ;

https://www.serkancanzengin.com.tr/

https://www.linkedin.com/in/serkancanzengin/?originalSubdomain=tr

https://www.mavikocaeli.com.tr/egitim-kanali-anacag-tv-yayina-basladi/48570/

https://www.youtube.com/watch?v=tY07FXYmvwQ

-SİMGE YÜKSEL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.