Cloud Day 101 Eğitimi

Yalova Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü tarafından, 21 Mart 2022 tarihinde Rektörlük Konferans Salonu’nda günümüz teknoloji dünyasına adaptasyon, bilinmesi gereken uygulamalar ve bilişimler kapsamında sertifikalı “Cloud Day 101” eğitimi gerçekleştirildi.

4 oturumdan oluşan eğitimin ilk oturumunda Baki Çubuk tarafından “Teknolojinin Evrimi” adı altında sunum gerçekleştirildi. Sunumda bilgisayarların evrimi, bilgisayarların ölçü birimleri, telefon ekranlarının evrimi ve Metaverse gibi konular ele alındı.

İkinci oturumda Çağlar Özenç tarafından “Azure Bulut Bilişim 101” adı altında sunum gerçekleştirildi. Sunumda bulut bilişim bilgi işlem hizmetleri, kullanım alanları, yapılan inovasyonlar ve sağladığı avantajlar ele alındı.

Üçüncü oturumda Baki Abacı tarafından “Power BI Giriş” adı altında sunum gerçekleştirildi. Sunumda Power BI kullanımı, kullanım alanları, Excel’den ayrılan yönleri ve avantajları ele alındı.

Dördüncü oturumda konuşmacılar tarafından soru-cevap etkinliği altında mini yarışma düzenlendi, kazananlara mail yoluyla iletişime geçilip konuşmacılar tarafından hediyeler verileceği belirtildi.

Sunumların her biri iş alanında ve gelişen teknoloji dünyasına uyum sağlama konusunda dinleyenlere kolaylık sağlayacak birer eğitim tadında, konuşmacı ve dinleyicinin sürekli ve karşılıklı etkileşimiyle interaktif bir ortam oluşturularak gerçekleştirildi.

Yalova Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü tarafından 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü olması sebebiyle konuşmacılar adına Türkiye Down Sendromu Derneği’ne bağışta bulunuldu, her sunumun sonunda konuşmacılara sertifikaları takdim edildi.

– KARDELEN KOLLİK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir