Bizim Gözümüzden YÜ-EMK!

Yalova Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü 2012 yılında kurulmuş, Akademik Danışmanlığını Araştırma Görevlisi Başak Çetingüç’ün yaptığı, başta tüm mühendislik sonra da diğer bölümlere yönelik çalışmalar yapan bir kulüptür.

Sene içerisinde seminerler, etkinlikler, sosyal faaliyetler, eğitim zirveleri, sosyal sorumluluk projeleri düzenlemekteyiz. Amacımız öğrencilerin kişisel gelişimlerine katkı sağlamak. İş hayatından profesyonellerle buluşturup kariyer rotalarını belirlemede onlara yardımcı olmaktır.

2020-2021 eğitim öğretim yılı içerisinde başkanlık görevini devraldığım Yalova EMK, gerek kendi okulu içerisindeki kulüplere kıyasla, gerekse diğer üniversitelerdeki endüstri mühendisliği kulüplerine kıyasla çok daha başarılı faaliyetlerde bulunup, birçok noktada ses getirmiş bir kulüptür.

Online dönemin meyvesi olarak nitelendirebileceğimiz yalovaemk.com ‘un açılımı da bu sene gerçekleştirilmiştir. Bu sitede yaptığımız tüm etkinliklere dair içerikleri görebilir, üyelerimizin yazdığı yazıları görebilirsiniz.

Bir aile gibi olduğumuz Yönetim Kurulu ekibimizle her geçen gün üretmeye ve hiç durmadan çalışmaya devam ediyoruz. Yalova EMK hepimiz için çok önemli ve hep de öyle kalacak. Burası bizim yuvamız. İYİ Kİ YÜ-EMK…

-Kulüp Başkanı Sima Nur Çınar


YÜ-EMK şans eseri yolumun kesiştiği bir kulüpken Yalova’daki ailem oldu. Aktif bir üye olarak başladığım yolculuğumu YÜ-EMK Yönetim kurulu Başkanı ve sonrasında da Mentörü olarak devam ettirdim. Yeri geldi güldüğümüz, yeri geldi ağladığımız bu yolculuk her anlamda bana çok şey kattı. Ayrıca güzel ve özel insanlarla tanışma fırsatı sundu. Bu yüzden hep dediğim ve hep de diyeceğim gibi #iyikiyüemk

-Kulüp Mentörü Rumeysa Nur Çolpan


Yü-Emk’nın bizde yeri çok farklı. Biz burada çok şey öğrendik. Kriz de yönettik, ses getiren organizasyonlara imzamızı da attık, kokoreç midye de yedik. Yeri geldi iş yeri oldu, yeri geldi okul, yeri geldi aile oldu, yeri geldi dost meclisi. Birlikte çalışmayı birlikte başarmayı birlikte üzülmeyi birlikte sevinmeyi birlikte kızıp pişman olmayı kısacası birliği öğrendik. Çok güzel insanlar tanıdık. Bizler Yü-Emk ile beraber büyüdük olgunlaştık. Yü-Emk ile ilgili geride bıraktığım her şey İyi Ki’ lerden oluşuyor. Kısacası #İyiKiYüEmk

-Dış İlişkiler Sorumlusu Eslem Bilen


Üniversiteye başladığımdan beri içinde bulunduğum YÜ-EMK’da gördüğüm en önemli özellik, sürekli gelişim içinde olması ve her geçen yıl bir öncekinin üzerine katması. Her bir etkinlik için büyük çabayla mücadele eden ekibimiz ile, hem kendimizi geliştirmeyi hem de kulüp üyelerimizin gelişimine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Herkesin gönüllü olarak yer aldığı bu toplulukta böylesine içten emek harcanması ortaya çıkan her sonucu değerli kılıyor. Meslek hayatına hazırlanırken hayatımda çok büyük bir yer kaplayan YÜ-EMK’ya kattığı her bir deneyim, öğrettiği her şey için teşekkür ederim.

-Dış İlişkiler Sorumlusu Gökçen Bıyık


Yü-Emk’nın bende çok özel bir yeri var. Üniversiteye adım attığım zaman kimseyi tanımıyordum ve kendimi direkt bu kulübün içinde buldum. Buraya bile isteye gönüllü girdim ve daha sonra da hiç bırakmadım. Çünkü burada birbirine kenetlenen, bir şeyler başarabilmek için canla başla çalışan bir ekiple tanıştım. Bazen kendi hayatımızdan ödün verdik, bazen üzüldük, çoğunlukla sevindik. Tüm duyguları yaşayabildiğim ve güzel insanlarla güzel işler yapabildiğim bir kulüp benim için. İnsanlarla etkileşimde bulunduğumuz her an kendimizi daha çok geliştirdik. Bana bu kadar şey kattığı için, yeni insanlarla tanışabildiğim için minnettarım.

-Dış İlişkiler Sorumlusu Öykü Aydın


Hazırlıktayken, açılan tüm kulüplerin arasında bölümümden kaynaklı olsa gerek tek üye olduğum kulüp Yalova EMK’ydı. Sadece bölümüm hakkında fikirler duymak için girdiğim kulüpte yönetim kurulu üyesi olacağım ve daha sonra bu kulübün aniden ailem olacağını hiç tahmin etmezdim.  Topluluğa katıldığım ilk günden beri kendimi hiçbir zaman yabancı hissetmedim. Gitgide daha da güçlenen bağlarımız, birbirinden güzel arkadaşlıklarımız oldu. Bu toplulukla beraber etkinlikler düzenlemekten ve bu ekibin bir parçası olmaktan hiçbir zaman pişman olmadım. Düzenlediğimiz etkinliklerle gelecekte meslektaş olacağımız insanlarla bir araya gelip sosyalleşmekten ve bilgi paylaşımından çok keyif alıyorum. Mezun olup kulüpten ayrılsam bile her zaman destekçisi olacağım bir kulüp olacağından hiç şüphem yok. Bana kattığı her şey için mutluluk duyuyorum. İYİ Kİ YÜ-EMK.

-Eğitim ve Organizasyon Sorumlusu Beyza Boyacı


YÜ-EMK ile hazırlık sınıfı öğrencisiyken tanıştım. İlk olarak önceliğim kendimi geliştirmek, alanım hakkında bilgi sahibi olmak ve kulüp ortamını tecrübe ederek kendimi daha iyi ifade edebilmekti. Ne mutlu ki bunların yanı sıra YÜ-EMK bana yeni dostluklar kazandırdı. Her geçen gün eğlendiğim, mutlu olduğum bir ortamı bana sundu ve bunları yaparak gelişmemi sağladı. Bana çoğu konuda vizyon sahibi ve yön gösterici bir kulüp oldu. İyi ki YÜ-EMK, iyi ki YÜ-EMK ailesi!

-Eğitim ve Organizasyon Sorumlusu Beyza Kösef


İlk başlarda bölümümün de Endüstri Mühendisliği olmasından dolayı katılmayı istediğim bir kulüptü. Sonrasında buraya beni bağlayan çeşitli etkinlikleri ve güzel, samimi, sıcak insanları çok büyük rol oynadı. Bu kulübü de diğer kulüplerden ayıran, öne çıkaran özelliği de budur zaten.

-Eğitim ve Organizasyon Sorumlusu Hami Eraslan


Kulüp benim için profesyonel çalışma hayatına atılacak ilk adımdı. Bu nedenle girdiğim ve daha sonra yönetiminde yer aldığım kulübüm benim için bir aile oldu. Üniversite hayatımda kendimi bulmama ve ne istediğimi bilmeme vesile olduğu için kulübüme minnettarım. İyi ki Yü-Emk!

-İnsan Kaynakları Sorumlusu Ceren Seğmen


Merhaba ben İnsan Kaynakları Departman sorumlusu Furkan Yapal. Öncelikle Yalova Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü seçmemde büyük rolü olan, Endüstri Mühendisliği Kulübümüze teşekkür ederim. Üniversite tercihlerimi yaparken, yaptıkları etkinlikleri incelediğimde bana birçok bilgiyi katabileceklerini ve arkadaştan da öte bir aile olabileceğimizi tahmin etmek, hiç zor değildi. Şimdi ise istediğim yerdeyim. Etkinlikler düzenleyip kendimizi geliştirmek ve sizlere bilgiler aktarabilmenin mutluluğu tarif edilemez.  Teşekkür ederim YÜ-EMK ailesi.

-İnsan Kaynakları Sorumlusu Furkan Yapal


YÜ-EMK benim canım ailem. Ben de o kadar güzel duygular hissettiriyor ki bağımlısı olmuş durumdayım. Bu kulübe üniversiteye ilk geldiğim yıl katılmıştım ve iyi ki de katılmışım. Bu kulüpte yer almak, katkıda bulunmak bana hep keyif vermiştir. Burası bana o kadar çok şey öğretti ki buraya yazmaya kalksam bitiremem. Bir gün bu kulüpten ayrılacağımı düşündükçe üzülüyorum gerçekten ama ekip olarak güzel şeyler yaptığımız için ve yaptıklarımızı bizden sonrakilere bırakacağımız için gurur duyuyorum. Kendimize ve bizim gibi olan insanlara her geçen gün bir şeyler kattığımız için mutluluk duyuyorum. Hep ne diyoruz; İYİ Kİ YÜEMK!

-Sosyal Medya Sorumlusu Gülten Erdoğdu


Yalova Emk bir kulüp olmanın yanı sıra dostluk ve arkadaşlığın ön planda olduğu bir kulüptür. Yalova Emk ilk katıldığım etkinliğinden beri benim için çok değerli bir yer oldu. Kulüpte yer almak, bir şeyler yapmak, başarmak ve sonunda başarmışlığın hissettirdikleri muazzam. Ayrıca Yalova-Emk’nın bana kattığı ve öğrettikleri anlatmak ile bitmez. Mükemmel bir ekip ve vizyon ile kulübü bizden sonrakilere bırakacağımız için gurur duyuyorum. İYİ Ki YÜ-EMK.

-Sosyal Medya Sorumlusu Mert Temürlenk


İçerisindeki sıcak arkadaşlık ortamı sayesinde katılmayı düşündüğüm ve katıldıktan sonra aidiyet duygusunu çok fazla hissettiğim bir kulüp. Burada çok farklı kişilerle birlikte çalışıp, bunun karşılığını aldığını görmek çok güzel bir his. Uzun süredir hayalini kurduğumuz internet sitesini açıp buradaki ilk yazının bir parçası olmak ise heyecan verici. Umarım sadece eğitim hayatımda değil, çok uzun süreler boyunca bu kulübe katkı veririm.

-Sosyal Medya Sorumlusu Ömer Akçer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir